“Education in the Family – Family in Education” 22th May 2024. Relacja z konferencji 3 VI 2024

03.06.2024 Konferencje, sesje

education_in_the_family__family_in_education_zadar_22_v_2024-1280.jpeg

22 maja 2024 roku delegacja Instytutu Rodziny, Pedagogiki i Pracy Socjalnej uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Education in the Family – Family in Education”. Była to już czwarta odsłona konferencji, którą Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie ma przyjemność współorganizować wraz z Uniwersytetem w Zadarze (Chorwacja) oraz Uniwersytetem w Debrecenie (Węgry).

Tegoroczna edycja odbyła się w Zadarze, a nasz zespół wygłosił referaty w dwóch sekcjach. W sekcji pierwszej, zespół zaprezentował temat bliskości w różnych kontekstach. Wystąpienia stanowiły cykl rozważań i zostały zaprezentowane przez ks. dr hab. Grzegorza Godawę, prof. UPJPII, dr Paulinę Rzewucką, dr Monikę Pyrczak-Piegę. Swój debiut konferencyjny miała studentka trzeciego roku pedagogiki Emilia Buchalik. W sekcji drugiej swoje wystąpienie przedstawiła zaś dr Magdalena Ochońska.

Udane obrady zdecydowanie motywują do podejmowania tematu edukacji w rodzinie i rodziny w edukacji oraz do organizowana kolejnych konferencji.

education_in_the_family__family_in_education_zadar_22_v_2024.jpeg