Konferencja „Razem czy osobno? Perspektywy międzypokoleniowej współpracy – rozwój dzieci, dorosłych i starszych” 10 VI 2024

20.05.2024 Konferencje, sesje
Data: 10.06.2024
Miejsce wydarzenia: Budynek UPJPII, ul. Bernardyńska 3, Kraków; Online (Teams)

razem_czy_osobno_2024-1280.jpg

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Instytut Rodziny, Pedagogiki i Pracy Socjalnej
Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej UPJPII

zapraszają do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych

10 czerwca 2024 r.

Konferencja w formule hybrydowej

Relacje międzypokoleniowe są podstawą funkcjonowania każdego społeczeństwa. Jak pisał Tomasz Merton: „Nikt z nas nie jest samotną wyspą”. Żyjemy wśród ludzi i dla ludzi. Każdy z nas potrzebuje obecności innego człowieka, by budować obraz siebie, nawet, a może przede wszystkim, jeśli drugi człowiek powoduje w nas nieprzyjemne emocje. To pozwala zobaczyć nam, jacy jesteśmy i jacy chcielibyśmy być. To pokazuje, że potrzeba nam kontaktów i spotkań międzypokoleniowych, z których obie strony czerpią cenne doświadczenia.

Rozważania nad postrzeganiem kategorii relacji międzypokoleniowych chcemy prowadzić zapraszając do dyskusji przedstawicielki i przedstawicieli z różnych dziedzin nauk społecznych. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja wyników badań prowadzonych przez studentów kierunków z zakresu nauk społecznych, takich jak: praca socjalna, pedagogika, pedagogika specjalna, socjologia czy psychologia, ale także wszystkich tych, którym poruszana tematyka jest bliska.

Wybór tematyki relacji międzypokoleniowych stwarza przestrzeń do refleksji nad zagadnieniami, takimi jak:

• edukacja – wyzwania współczesnej edukacji, edukacja wobec zmian, wartości, konflikty pokoleń, innowacje edukacyjne, wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji,
  • rynek pracy – pokolenie Z a praca, zmiany współczesnego rynku pracy, kompetencje przyszłości, dialog międzypokoleniowy w pracy,
  • usługi społeczne na rzecz dzieci, młodzieży i osób starszych – przestrzenie działań, możliwości oraz wyzwań w tym obszarze,
  • czas wolny – czym jest czas wolny, formy spędzania czasu wolnego, czas wolny a nowe technologie, czas wolny a dialog międzypokoleniowy.

W czasie konferencji zaprezentowany zostanie, opracowany przez Stowarzyszenie SEDA, Projekt 4 Talents, którego celem jest działanie dla młodych ludzi poprzez sprecyzowanie ścieżki kariery, odnalezienie mocnych stron i talentów, które pomogą znaleźć odpowiednią pracę. Do udziału w konferencji zapraszamy szczególnie wszystkich aktywnych członków kół naukowych, a także wszystkich członków środowisk akademickich i związanych z różnymi naukami, które mogą wnieść interesujące spojrzenie na temat relacji międzypokoleniowych.

Na zgłoszenia czynnego udziału (referaty lub postery) poprzez formularz zgłoszeniowy czekamy do 22 maja 2024 r.

Planowane jest wydanie publikacji pokonferencyjnej. Osoby zainteresowane opublikowaniem swojego artykułu proszone są o przesłanie tekstu, zgodnego z otrzymanymi wymaganymi redakcyjnymi do 10 czerwca 2024 r. na adres knsps.upjp2@gmail.com. Kolejne komunikaty o konferencji zostaną przesłane drogą mailową.

Wszystkie pytania prosimy kierować do p. Doroty Nowak na adres mailowy knsps.upjp2@gmail.com.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Komitet Organizacyjny
  • Członkowie Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej UPJPII
  • Stowarzyszenie ARID
  • Stowarzyszenie SEDA