Rozmowa ze studentkami pracy socjalnej w Radiu Kraków. Emisja 4 IV 2024

03.04.2024 Komunikaty

Już jutro, 4 kwietnia 2024, o godz. 14:30 na antenie Radia Kraków będzie można wysłuchać interesujący wywiad ze studentkami drugiego roku kierunku praca socjalna, Moniką Rybak i Martyną Nowak oraz panem Arkadiuszem Tomasiakiem, wykładowcą UPJPII, którzy opowiedzą o ich wyjątkowym projekcie socjalnym „Offline Connections”.

„Wybrałyśmy ten projekt, ponieważ zainteresowała nas sytuacja związana z działalnością internetową niektórych znanych youtuberów, zwana powszechnie „pandora gate”. Zauważyłyśmy, że wiele osób brało youtuberów za autorytet, który okazał się wątpliwy, a wielu młodym osobom mocno zaburzył się światopogląd. Doszłyśmy do wniosku, że dzieci wzorują się na twórcach internetowych, nie patrząc na wzorce ze świata realnego. Dlatego właśnie naszym celem jest zintegrowanie rówieśników poza siecią, aby szukali autorytetów wśród osób sobie znanych” – mówią twórczynie projektu.

Zapraszamy do wysłuchania całości tej interesującej rozmowy!