Wizyta studentów kierunku praca socjalna w Zakładzie Karnym w Trzebini 25 III 2024

03.04.2024 Komunikaty

25 marca 2024 r. studenci drugiego roku kierunku praca socjalna mieli niepowtarzalną szansę odbyć wizytę studyjną w Zakładzie Karnym w Trzebini przy ul. Słowackiego 70. Przebywają tam skazani odbywający karę po raz pierwszy w warunkach zakładu typu półotwartego oraz skazani młodociani. Zakład posiada też kilkudziesięcioosobowy oddział otwarty. Aktualnie jednostka penitencjarna posiada 324 miejsca dla osób pozbawionych wolności.

Studenci mogli zapoznać się z działaniami wsparcia oraz resocjalizacji więźniów przebywających na terenie zakładu. Pokazane zostały działania wspierające aktywizację pracy, a następnie powrotu na wolność. Studenci dowiedzieli się również jak sama praca socjalna może pomóc w powrocie na wolność, szczególnie w kontekście planowanych form wsparcia na zasadzie mieszkań wspomaganych oraz wsparcia socjalnego na początku drogi.

Wyrażamy ogromną wdzięczność dyrekcji Zakładu za otwarcie przed nami drzwi ich jednostki. Cieszymy się również na myśl o przyszłej, owocnej współpracy naukowej między Uniwersytetem i Zakładem Karnym.